Історія Покотилівського дошкільного навчального закладу


Повна назва: Покотилівський дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) комбінованого типу Покотилівської селищної ради Харківського району Харківської області
Скорочена: Покотилівський ДНЗ
Тип ДНЗ: Комбінований
Форма власності: комунальна
Тип місцевості: міська
Поштова адреса: 62458,Харківська обл., Харківський район, сел. Покотилівка, вул. Кооперативна 3.
Завідувач: Забродіна Ірина Анатоліївна
Мова навчання: Українська
Кількість персоналу: 58 осіб
Кількість дітей: 318 дітей
Кількість груп: 12 груп, з них: · 2 раннього віку; · 9 дошкільних груп. · 1 логопедична
Режим роботи: П'ятиденний (вихідні субота, неділя та святкові дні), 2 групи - 12 годинний (7.00-19.00); 10груп – 10,5 годинний ( 7.30-18.00).
Групи цілодобового перебування: відсутні
Телефони: (057)745-62-69
E-mail: porotil-dnz@ukr.net
Нормативна наповнюваність: 200 дітей
Історія закладу: Покотилівський ДНЗ створено на підставі рішення виконкому Покотилівської селищної ради від 18.02.1971 № 220. Згідно рішення виконкому Покотилівської селищної ради від 14.01.1994р. №43 ясла-садок №1 об’єднали з ясла-садком №2, працює 17 груп з 12-год.режимом роботи. Липень 1994- скорочення 2-х груп ( 1ясельної та 1 дошкільної) згідно рішення виконкому від 12.04.1994р. №221. 15 квітня 1996 року було скорочено ще 3 дошкільні групи ( рішення виконкому від 13.02.1996р.). 1.06.1997р.скорочено ще 6 груп (розпорядження виконкому Покотилівської селищної ради від 26.03.1997р.). З цього часу і по 2001 рік у закладі працює 6 груп з 10,5-годинним режимом роботи. З 1 вересня 2001року почалось відкриття додаткових груп: - З 01.09.2001- група семигодинного перебування для дітей-шестирічок (ріш. вик. від 14.08.2001№248), яка згодом була закрита; - З 01.10.2003 – старша 10,5-годинна група (ріш.вик. від 10.09.2003 №311); - З 01.01.2006 – ясельна група з 12-год. перебуванням); - З 01.09.2008 – одна група раннього віку та одна різновікова з 12-ти годинним режимом роботи ( ріш.вик. від 09.09.2008 №339/1). З 10.08.2011 – дві групи у окремому корпусі (розпорядження від 08.08.2011 № 34/02-13). Зараз у дошкільному закладі функціонує 12 груп, з них 2 групи раннього віку, 3 молодші, 4 середні та 3 старші (в тому числі 1 логопедична) групи. 2 дошкільні групи з 12-годинним режимом роботи, 10 груп з 10,5-годинним режимом роботи.
Основні досягнення: - 2014 рік · У січні 2014 року вихователь Буряківська Л.О. брала участь у конкурсі «Вихователь року - 2014», де презентувала досвід роботи на тему «Формування пізнавальної активності дошкільників засобом пошуково-дослідницької діяльності» та показала відкрите заняття з цього напрямку «На допомогу до Попелюшки».
- У квітні 2014 року дитячий колектив ДНЗ брав участь у районному фестивалі музично-театральної творчості «Дитячі промінчики» у номінації «Україна – щаслива родина» за участю родини Руденко з музично-театралізованною композицією «Ой, рушник-рушничок, кольорова доріжка» і посів ІІ місце. · В огляді готовності дошкільних навчальних закладів району до роботи у 2014/2015 н.р. заклад посів ІІ місце та нагороджений сертифікатом на суму 2000 грн. від Харківської районної державної адміністрації та Харківської районної ради.
- В жовтні 2014 року на базі Покотилівського ДНЗ проводився районний семінар для вихователів-методистів та завідувачів ДНЗ на тему «Забезпечення системного підвищення якості дошкільної освіти шляхом формування професійної активності педагогів». ·
Вихователь Помазунова А.Г. брала участь в районному етапі обласної виставки- презентації педагогічних ідей та технологій «Формування національної та громадської самосвідомості особистості в умовах поліетнічного освітнього середовища» з роботою на тему «Проектна діяльність як засіб розвитку пізнавальної активності дошкільників в процесі підготовки до школи » та посіла І місце. ·

2015рік · Вихователь Помазунова А.Г.брала участь у районному (І місце) та обласному (IV місце) фестивалі професійної майстерності «Вихователь року-2015».
- Вихователь Трощій А.В. в березні 2015 року брала участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Дошкільна освіта у сучасному освітньому просторі: актуальні проблеми, досвід, інновації». Вона представила статтю «Використання методу наочного моделювання у формуванні мовленнєвої компетентності дошкільників» для збірника в розділі «Інноваційна діяльність вихователя в сучасному дошкільному закладі».
- У травні 2015 року діти середньої групи «Квіточка» брали участь у районному фестивалі музично-театральної творчості «Дитячі промінчики» у танцювальній номінації «Маленькі танцюристи» з хореографічною композицією «Україна – це я, Україна – це ми, Україна – це ти». (музкерівник Макаренко Г.О.) · Наш заклад посів перше місце у районному огляді-конкурсі з охорони праці.

2016 рік Протягом року на базі Покотилівського ДНЗ працювала творча група вихователів-методистів району за темою «Моніторинг якості дошкільної освіти» В районному етапі виставки - презентації педагогічних ідей та технологій брали участь вихователі Жирних Л.М. та Трощій А.В. з роботою на тему «Формування мовленнєвої компетентності дошкільників в процесі вивчення творів В.Сухомлинського за допомогою мнемотехніки» та отримали диплом ІІ ступеня; вихователь Попова О.М. та вихователь-методист Бєлікова В.І. з роботою на тему «Впровадження елементів ейдетики на заняттях з дітьми дошкільного віку в процесі пізнавальної діяльності» отримали диплом І ступеня.
- Вихователь Попова О.М. в березні 2016 року брала участь у роботі ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Дошкільна освіта у сучасному освітньому просторі третього тисячоліття: актуальні проблеми, досвід, інновації.». На секційному засіданні конференції вона виступила з презентацією на тему: «Впровадження елементів ейдетики на заняттях з дітьми дошкільного віку в процесі пізнавальної діяльності».
- У травні 2016 року дитячий колектив дошкільного навчального закладу під керівництвом музкерівників Баровської Н.І., Макаренко Г.О. брав участь у районному фестивалі музично-театральної творчості «Дитячі промінчики» у співочій номінації з піснею «Україночка» та отримав диплом І ступеня.
- З вересня 2016 року на базі ДНЗ працювала школа молодого вихователя дошкільних навчальних закладів Харківського району за темою «Організація освітнього процесу відповідно до вимог оновленої програми «Дитина» з метою сприяння професійного становлення молодих спеціалістів, розширення та поглиблення їх знання щодо методики дошкільного навчання та виховання. На засіданнях школи молодих вихователів знайомили не тільки з теоретичними але і удосконалювали практичні професійні знання. Керівник школи, вихователь Попова О.М., творчо розкрила свій досвід роботи щодо впровадження ейдетики в навчально-виховний процес перед молодими вихователями.


2017рік. У лютому вихователь молодшої групи Попова О.М. брала участь в районному фестивалі професійної майстерності «Кращий вихователь Харківщини». Свій педагогічний досвід вихователь висвітлила в презентації та портфоліо на тему «Впровадження елементів ейдетики на заняттях з дітьми дошкільного віку в процесі пізнавальної діяльності» та посіла І місце.
- У квітні 2017 року на базі Покотилівського ДНЗ відбувся Показовий день цивільного захисту для завідувачів Харківського району на тему: «Забезпечення дій ДНЗ з попередження надзвичайних ситуацій техногенного і екологічного характеру» з метою вдосконалення практичних навичок та формування правильних дій, правил безпечної поведінки дітей та дорослих у випадку надзвичайних ситуацій.
-У травні 2017 року дитячий колектив дошкільного навчального закладу під керівництвом музкерівника Макаренко Г.О. брав участь у районному фестивалі музично-театральної творчості «Дитячі промінчики» у танцювальній номінації з хореографічною композицією «Танець вогню».
-У листопаді 2017року на базі ДНЗ було проведено районний семінар для вихователів – методистів на тему «Підвищення ефективності професійного самовдосконалення педагогічних працівників ДНЗ» з метою підвищення рівня професійної майстерності вихователів – методистів з питань виховання шляхом використання сучасних, нетрадиційних форм та інтерактивних методів навчання.
- У грудні 2017 року Покотилівський дошкільний навчальний заклад брав участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання в навчальних закладах України відповідно до наказу МОН України від 08.08.2017 № 1125 з метою підвищення якості навчально-виховного процесу, стимулювання педагогічних колективів до творчої роботи з фізичного виховання, популяризації здорового способу життя серед дітей дошкільних навчальних закладів, поширення та впровадження кращого педагогічного досвіду роботи з фізичного виховання. Фізінструктор Тимошенко О.О. отримала диплом Іступеня за організацію та створення умов фізкультурно-оздоровчої роботи і стала лауреатом обласного етапу цього конкурсу. За результатами її досвіду роботи на тему «Нетрадиційні підходи до завдань фізичного розвитку дітей дошкільного віку» був знятий відеоролик на обласний етап конкурсу.
- Вчитель - логопед Курган О.О. у 2017/2018 навчальному році брала участь в роботі районного методичного об’єднання вчителів-логопедів Харківського району. В складі творчої групи вчителів-логопедів Харківського району працювала над темою під назвою «Форми і методи роботи вчителя-логопеда із дітьми з ЗПР».Також стала лауреатом щорічного Всеукраїнського конкурсу «Освітній Оскар 2017»з роботою на тему: «Су-Джок терапія як один із нетрадиційних методів логопедичної роботи з дітьми дошкільного віку».
Протягом 2016-2017років наш заклад брав участь у конкурсі міні-проектів "Разом в майбутнє" з проектом "Комфортне життя. Встановлення енергозберігаючих вікон у Покотилівському ДНЗ", завдяки перемозі у цьому проекті у закладі встановлено 67 енергозберігаючих вікон та вхідна група дверей.

2018р. - У лютому 2018 року виховательстаршої групи Трощій А.В. брала участьв І (районному) турі обласного конкурсу «Кращий вихователь Харківщини», стала переможцем та отримала диплом І ступеня цього конкурсу. Конкурсне заняття вихователя, яке вона провела на високому методичному рівні, було творчим, сучасним з використанням інноваційних підходів, свій педагогічний досвід вихователь висвітлила в презентації та портфоліо на тему «Формування мовленнєвої компетентності дошкільників під час вивчення творів В. Сухомлинського за допомогою мнемотехніки на заняттях з дітьми дошкільного віку в процесі пізнавальнод іяльності».-
-У березні 2018 року вихователь методист ДНЗ Бєлікова В.І.,пройшла підготовку в якості тренера для навчання вихователів закладів дошкільної освіти за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт». Провела триденний тренінг для вихователів закладів дошкільної освіти району за програмно-методичним комплексом зметою показати перевагу та можливості роботи за новою редакцією програми"Впевнений старт".
- У травні 2018 року дитячий колектив дошкільного навчального закладу під керівництвом музкерівника Попової Н.О.. брав участь у районному фестивалі.музично-театральної творчості «Дитячі промінчики»у номінації "Пісенна райдуга" з піснею«Ой у гаю при Дунаю» (вокальний виступ з хореографічним супроводом) та отримав перше місце за свій виступ.
Наш заклад є учасником міжнародного благодійного проекту"Сприяння освіті"від LEGO Foundation. У 2017/2018н.р. педагоги закладу відвідували постійнодіючий семінар-практикум за темою"Безмежний світ Лего», отримали набори LEGO на кожну вікову групу та розпочали цікаву та творчу працю щодо впровадження LEGO технології в навчально-виховний процес.


Кiлькiсть переглядiв: 229

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.